Діагностика та лікування епілепсії в Центрі Нейродіагностики (Київ)

Симптоми епілепсії

Епілепсія є одним із найчастіших хронічних захворювань нервової системи людини. Хвороба проявляється нападами, які можуть бути із втратою або без втрати свідомості.

Загальновідомими проявами епілепсії є напади втрати свідомості із судомами у всьому тілі. Однак епілепсія може бути без судом, наприклад, у вигляді короткочасних «завмирань», або у вигляді складних психомоторних епізодів.

Психомоторні напади епілепсії характеризуються виконанням людиною дій, здавалося б усвідомлених, проте про них хворий нічого пам’ятає. Наприклад, людина може несподівано встати і кудись піти, шукати щось, або робити незвичайні для цієї ситуації дії і згодом про свої дії нічого не пам’ятає.

Діагностика епілепсії в Києві

Діагностика епілепсії ґрунтується на анамнезі (детальному описі нападів) та результатів електроенцефалографії (ЕЕГ).

Спочатку дуже важливо, щоб досвідчений лікар невролог або епілептолог поговорив з пацієнтом та його родичами, після чого слідує неврологічний огляд. Далі для виявлення причин наявних симптомів призначаються необхідні додаткові методи дослідження.

Диагностика и лечение эпилепсии у взрослых в Киеве

ЕЕГ є «золотим стандартом» для діагностики епілепсії

Електроенцефалографія фіксує електричну активність мозку. А виникнення епілептичних нападів якраз і виникає через непідконтрольні спалахи активності в нейронах головного мозку. Ці спалахи можна зафіксувати лише за допомогою електроенцефалограми.

Відео-ЕЕГ моніторинг

Відео-ЕЕГ дає можливість детальніше вивчити електричну активність мозку і паралельно за допомогою відеокамери фіксувати зовнішні прояви рухів та поведінки людини.

Найважливішим у діагностиці епілепсії є тривалий відео-ЕЕГ моніторинг із включенням нічного чи денного сну. Дане дослідження проводиться протягом усієї ночі або кількох годин удень, із включенням періоду засинання, сну та пробудження.

Під час сну активність мозку значно змінюється і можливість зафіксувати «поганий» запис зі спалахами епіактивності значно вища. І саме це є ключем до постановки діагнозу.

На підставі цього дослідження ставиться діагноз, визначається форма епілепсії, призначається лікування, проводиться контроль ефективності терапії.

Лікування

Лікування епілепсії полягає у підборі найбільш ефективного при даній формі епілепсії ліків. Сучасна медицина має великий арсенал протиепілептичних препаратів, які підбираються індивідуально залежно від багатьох факторів.

Після початку прийому мінімальної дози проводиться контрольне ЕЕГ дослідження та оцінюється ефективність ліків. Потім дозу можна підвищити до «середньої терапевтичної дози», яка індивідуальна у кожного пацієнта. Це залежить від ваги, статі, віку та індивідуальної швидкості виведення препарату з організму.

Головною метою прийому ліків є припинення нападів, що у багатьох випадках досягається при правильно підібраному препараті та його дозуванні. Після припинення нападів та їх відсутності протягом 3 років дозу ліків під контролем ЕЕГ поступово знижують з подальшим можливим скасуванням.

Не відкладайте візит до лікаря!

Якщо спостерігаються симптоми, схожі на прояви епілепсії або виникають деякі питання щодо свого самопочуття, не варто непокоїтись та витрачати час на пошуки інформації в інтернеті. Одразу звертайтесь до лікаря!

Досвідчений спеціаліст + сучасна діагностика дозволяють на ранніх стадіях діагностувати захворювання та вчасно розпочати лікування. Крім того, ми знаємо зі своєї практики: часто симптоми епілепсії не означають її наявність.

Телефонуйте для запису на прийом:

(050) 700 64 34
(067) 695 92 23

  • Наш центр спеціалізується на діагностиці епілепсії у дорослих та дітей віком від 12 років.
  • Досвідчений лікар епілептолог активно застосовує метод ЕЕГ у своїй практиці.
  • У нас сучасне обладнання для проведення відео-ЕЕГ будь-якої тривалості – від 15 хвилин до 15 годин.
Оцініть нашу роботу:
[Голосов: 1 Средняя оценка: 5]